Το Nikkei Floresta φέρνει την ιαπωνο-περουβιανή κουζίνα στον ομορφότερο κήπο της πόλης Οι γεύσεις του Nikkei Floresta στο Κολωνάκι μας ταξιδεύουν στην Ιαπωνία και το Περού, και ο κήπος του σε καλοκαίρια βγαλμένα από τα όνειρά μας.
Το Απόβραδο είναι ένα κρυμμένο αιγαλιώτικο ταβερνάκι που από το 1937 μας σερβίρει παϊδάκια λουκούμι Αν είσαι παϊδακολάγνος τότε επιβάλλεται να κάνεις μια στάση στο Απόβραδο για να δοκιμάσεις τα πολυπαινεμένα του κρεατοεδέσματα κι όχι μόνο.
Τα καλύτερα ντολμαδάκια της Αθήνας σε 5 διευθύνσεις Απολαμβάνουμε το αγαπημένο ορεκτικό της ελληνικής – και όχι μόνο κουζίνας - σε μοντέρνα αλλά και κλασική εκδοχή, σε πέντε μερακλίδικες διευθύνσεις.
Σούπερ ταβερνεία στην Πετρούπολη Σα σωστοί ταβερνοκυνηγοί που είμαστε βρεθήκαμε στην Πετρούπολη και επιδοθήκαμε σε εκλεκτή μεζεδοφαγεία δίχως αύριο.
Φύγαμε για μεζέδες σε Νίκαια και Κερατσίνι Ξεκινήσαμε με μεζεδολάγνες ορέξεις προς Νίκαια και Κερατσίνι μεριά και ρίξαμε κάτι τσιμπούσια τρικούβερτα τρώγοντας στα καλύτερα.
Τέλεια ψαροταβερνάκια πλάι στο κύμα από Βουλιαγμένη μέχρι Σούνιο Ξεκοκαλίσαμε την αθηναϊκή ριβιέρα για να σου βρούμε τα καλύτερα ψαροταβερνάκια σε όλη την ακτογραμμή από τη Βουλιαγμένη ως το Σούνιο.
Ο Ζohos είναι ο πιο γευστικός κήπος της πόλης Κάπου μεταξύ Πλάκας και Συντάγματος το εστιατόριο του Electra Palace ήρθε για να μας τρατάρει υπέροχες γεύσεις και να μας γεμίσει δροσερές αναμνήσεις.
To Hams & Clams μας συστήνεται ως το καλύτερο Oyster Bar της πόλης Σε ειδυλλιακό σημείο πάνω στη θάλασσα το Hams and Clams βάζει και πάλι τη Μαρίνα Ζέας στον γαστρονομικό χάρτη της πρωτεύουσας.
Το προσούτο Ευρυτανίας στέλνει τα χαιρετίσματά του στην Ιταλία Καλύτερο «ακροκώλιον» από αυτό της Ευρυτανίας δύσκολα θα φας κι αν οι Ιταλιάνοι αντιδράσουν έχουμε λίγα πραγματάκια να τους πούμε.
Τα καλύτερα μικρασιάτικα γλυκοστέκια της πόλης Μπακλαβάς ή κανταΐφι; Γαλακτομπούρεκο ή καζάν ντιπί; Στα καλύτερα πολίτικα ζαχαροπλαστεία της πρωτεύουσας δεν υπάρχουν ευτυχώς ψευδοδιλήμματα.