Αγαπημένα ταβερνάκια σε Καπανδρίτι, Λούτσα και Βραυρώνα Όπου μας καλούν οι καλοί μεζέδες εμείς πηγαίνουμε για αυτό κι ετοιμάσαμε εξοχική μονοήμερη για τσιμπούσια σε Καπανδρίτι, Λούτσα και Βραυρώνα.
To καλύτερο εκμέκ παγωτό της πόλης Κηρύσσουμε την αντίστροφη μέτρηση για την επίσημη εποχή του εκμέκ παγωτού και θα τιμήσουμε τους εορτασμούς της στα καλύτερα ζαχαροπλαστεία της πόλης.
Φύγαμε για μεζεδότσαρκα στη Δάφνη Το κυνήγι του καλού μεζέ μας έβγαλε στην πάντα φιλόξενη Δάφνη, όπου και δοκιμάσαμε εκλεκτές και πεντανόστιμες λιχουδιές στους δρόμους της.
Το Hanoi φέρνει τη βιετναμέζικη κουζίνα στο πιάτο σου Aν είσαι λάτρης της αυθεντικής βιετναμέζικης κουζίνας τότε το Hanoi στο Σύνταγμα, πρέπει να μπει άμεσα στην γαστρονομική σου ατζέντα.
Πού τρώμε και πίνουμε γύρω από τους πειραιώτικους σταθμούς του μετρό; Από τα Μανιάτικα μέχρι τον Πειραιά και το Δημοτικό Θέατρο φάγαμε και ήπιαμε στα καλύτερα και σύντομα θα ξαναπάμε.
Σουβλατζίδικο στο Ηράκλειο χαρίζει iPhone 15 σε όποιον φάει εξάκιλο πιτόγυρο Ψητοπωλείο στο Νέο Ηράκλειο έκανε το απόλυτο challenge και καλεί όποιον έχει τ’ άντερα να φάει ένα πιτόγυρο έξι κιλών και να κερδίσει ένα iPhone 15.
Τα καλύτερα ταβερνάκια για ούζα δίπλα στη θάλασσα Από την Ιχθυόσκαλα Κερατσινίου και την Πειραϊκή ως τη Νέα Μάκρη, τα ουζάκια κατεβαίνουν σαν νερό και οι ψαρομεζέδες είναι φρεσκότατοι, μια ανάσα από εκεί που σκάει το κύμα.
Η καλύτερη μπουγάτσα της Αθήνας Σχωράτε μας οι Θεσσαλονικείς αλλά κι εμείς εδώ εν Αθήναις έχουμε υπέροχες μπουγάτσες με θεϊκό έξτρα τραγανιστό φύλλο και βελούδινη γέμιση.
Τρώμε μπραντς με το ένα πόδι στη θάλασσα Το μπραντς έχει άλλη γοητεία με την αρμύρα, κι εμείς το απολαμβάνουμε αλμυρό ή και γλυκό στα πιο καλοκαιρινά μέρη, με θέα θάλασσα.
Το La Casa Azul μας τρατάρει λατινοαμερικάνικες νοστιμιές όπως μας αξίζουν Το La Casa Azul έρχεται με λατινοαμερικάνικο μπρίο κι αέρα ταξιδιάρικο σερβίροντας μας γευστικότατα πιάτα κι ευφάνταστα κοκτέιλ.