Οι καλύτερες προσφορές των αθηναϊκών σινεμά

Συγκεντρώνουμε όλες τις προσφορές των αθηναϊκών κινηματογράφων και απολαμβάνουμε σινεμά καθημερινά με λιγότερα από 5€.
Οι καλύτερες προσφορές των αθηναϊκών σινεμά
του Γιώργου Κόκουβα

Αν θεωρείτε το σινεμά ακριβό «σπορ» για τα σημερινά δεδομένα, οι επιχειρηματίες του χώρου κατανοούν την ανησυχία σας και προχωρούν σε προσφορές για όσους επιμένουν ακόμα στην μαγεία της μεγάλης οθόνης. Αρκεί να την επισκεφθείτε… καθημερινές.

Γιατί τότε έχετε την ευκαιρία να επωφεληθείτε όχι από μία, ούτε από δύο αλλά από 28 ολόκληρες προσφορές σε ισάριθμους κινηματογράφους της Αθήνας. Τις συγκεντρώνουμε λοιπόν όλες σε ένα σινε-αφιέρωμα… οικονομίας, για να απολαύσετε σινεμά με λιγότερα από 5€.

*Στα δύο εισιτήρια το ένα δώρο

Αελλώ Cinemax-Cyta
(Πατησίων 140): Κάθε Τετάρτη και Πέμπτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο (7€)
Αλεξάνδρα Europa Cinemas (Πατησίων 77-79 & Λεωφ. Αλεξάνδρας): Κάθε Δευτέρα και Τρίτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο (7,50€)
Άνοιξη Δημοτικός Κινηματογράφος (Αγωνιστών Στρατοπέδου 49, Χαϊδάρι): Κάθε Τετάρτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο (7€)
Άρτεμις Δημοτικός Κινηματογράφος (Γιαννάκη 2, Μαρκόπουλο): Κάθε Τετάρτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο (7€).
Ατλαντίς Classic Cinemas (Λεωφ. Βουλιαγμένης 245): Κάθε Τετάρτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο (8€)
Ίλιον Digital Cinema (Τροίας 34 και Πατησίων): Κάθε Τετάρτη και Πέμπτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο
Κηφισιά Cinemax-Cyta (Λ. Κηφισίας 245, Ζηρίνειο, Κηφισιά): Κάθε Πέμπτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο (8,50€)
Μικρόκοσμος (Λεωφ. Συγγρού 106, Φιξ): Κάθε Πέμπτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο (8€)
Νανά Cinemax-Cyta (Λ. Βουλιαγμένης 179): Κάθε Τετάρτη και Πέμπτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο (7€)
Νιρβάνα Cinemax-Cyta (Λ. Αλεξάνδρας 192): Κάθε Τετάρτη δύο άτομα με ένα εισιτήριο (8€)

*Προσφορές σε multiplex

Odeon: Από Δευτέρα ως Πέμπτη, 1+1 εισιτήριο δώρο με ένα SMS αν είστε συνδρομητές Vodafone ή από Δευτέρα ως Τετάρτη με εξαργύρωση πόντων από κάρτες Alpha Bank
Village Cinemas: Κάθε Τετάρτη 1+1 εισιτήριο δώρο με ένα SMS αν είστε συνδρομητές Cosmote και κάθε Πέμπτη 1+1 εισιτήριο δώρο για αγορά εισιτηρίου με Postcredit Visa ή Mastercard

*Προσφορές… τις καθημερινές

Αθήναιον (Β. Σοφίας 124, Αμπελόκηποι και Ζησιμοπούλου 7 & Α. Μεταξά, Γλυφάδα): Κάθε Τετάρτη 4,50€ (και 3D προβολές με 8,50€)
Γαλαξίας (Μεσογείων 6, Αμπελόκηποι): Κάθε Τετάρτη γενική είσοδος 5€ και 3D προβολές 7€
Gazarte (Βουτάδων 34, Γκάζι): Κάθε Δευτέρα και Τρίτη 4,50€
Δαναός (Λ. Κηφισίας 109, Αμπελόκηποι): Κάθε Τετάρτη γενική είσοδος 5€
Σινεάκ Δημοτικός Κινηματογράφος (Πλ. Δημαρχείου, Πειραιάς): Κάθε Δευτέρα 5€, Τρίτη και Τετάρτη 6€
Έλλη (Ακαδημίας 64): Κάθε Τετάρτη 5€
Ιντεάλ (Πανεπιστημίου 46): Κάθε Δευτέρα 5€, κάθε Τρίτη-Τετάρτη 6€
Όσκαρ (Αχαρνών 330, Κάτω Πατήσια): Δευτέρα ως Τετάρτη 5€
Σινέ Παράδεισος (Αγ. Γεωργίου & Ζάππα 4, Κορυδαλλός): Κάθε Δευτέρα-Πέμ 4,50€
Cinerama Digital cinema (Αγ. Κυριακής 30, Παλαιό Φάληρο): Κάθε Δευτέρα 5€
Τρία Αστέρια 3D Digital (Λ. Ηρακλείου 386, Ν. Ηράκλειο): Κάθε Τρίτη και Τετάρτη 5€
Φοίβος Digital Cinema (Εθν. Αντιστάσεως 1, Περιστέρι): Κάθε Δευτέρα και Τρίτη 5€

*Ειδικές προσφορές

Αλεξάνδρα new star art cinema
(Κρέμου 141, Καλλιθέα): Άνεργοι με 3€
Δαναός (Λ. Κηφισίας 109, Αμπελόκηποι): Με κάθε εισιτήριο κερδίζετε δωρεάν συναυλία ή παράσταση με μειωμένο εισιτήριο στο Faust, ενώ με κάθε εισιτήριο στο Faust κερδίζετε έκπτωση στις αίθουσες του Δαναού.
Ιντεάλ (Πανεπιστημίου 46): ΑΜΕΑ καθημερινά 4€
Παλάς (Λ. Υμηττού 109): Τρεις ταινίες με 10€ (για οποιαδήποτε χρονική περίοδο)