Χρυσή και πάλι η Άννα Κορακάκη στο Μόναχο

Η συλλογή της ελληνίδας πρωταθλήτριας από χρυσά μετάλλια γίνεται συνεχώς μεγαλύτερη, αφού αυτή τη φορά κατέκτησε την πρώτη θέση στο παγκόσμιο μίτινγκ του Μονάχου.
Μετά τις πρωτιές της στην Ολυμπιάδα του Ρίο και στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Μπολόνια το 2016, η Άννα Κορακάκη συνεχίζει να συλλέγει διακρίσεις.

Αυτή τη φορά, η ελληνίδα σκοποβόλος κατέκτησε την πρώτη θέση στο παγκόσμιο μίτινγκ IWK του Μονάχου, στο αγώνισμα του αεροβόλου πιστολιού γυναικών, με επίδοση 242,9.

Στην διοργάνωση, μάλιστα, έλαβε μέρος και ο αδερφός της, Διονύσης Κορακάκης, λαμβάνοντας την 17η θέση.

Δείτε παρακάτω τι δήλωσε στο Facebook η ελληνίδα πρωταθλήτρια μετά το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε:

Θυμίζουμε ότι πριν από λίγες ημέρες, η Παγκόσμια Ομοσοπονδία Σκοποβολής ανακοίνωσε ότι σκοπεύει να την βραβεύσει ως κορυφαία γυναίκα σκοποβόλο παγκοσμίως για το 2016, μετά από σχετική ψηφοφορία μεταξύ προπονητών, αθλητών και αθλητικών δημοσιογράφων.