Ο Πειραιάς απέκτησε νέο πάρκο!

Ένα ολοκαίνουργιο πάρκο έχει πλέον ο Πειραιάς, με σούπερ θέα, πάνω ακριβώς από την παραλία «Βοτσαλάκια».
Ο Πειραιάς απέκτησε νέο πάρκο!

Σε μια από τις ομορφότερες τοποθεσίες του, ο Πειραιάς απέκτησε ένα νέο πάρκο με το όνομα «Αγνάντι». Βρίσκεται στην Καστέλα, και δημιουργήθηκε από το μηδέν σε δημοτικό χώρο που παρέμενε ανεκμετάλλευτος.

Το πάρκο έκτασης 600 τ.μ. βρίσκεται πάνω από την παραλία Βοτσαλάκια και δίπλα από τη νέα παιδική χαρά του δήμου κοντά στον ιερό ναό του Αγίου Χαραλάμπους.

Όπως αναφέρει το Peiraiasnews.gr διαθέτει μεγάλο καθιστικό χώρο που προσφέρει μοναδική θέα, ενώ σε αυτό έχουν φυτευθεί νέα δέντρα.

Ο Δήμαρχος Πειραιά κ. Γιάννης Μώραλης, σε δήλωσή του, τόνισε: «Στην Καστέλλα, σε ένα από τα πιο όμορφα σημεία της πόλης μας, ο Δήμος Πειραιά δημιούργησε ένα πάρκο για μικρούς και μεγάλους. Το δημοτικό πάρκο «Αγνάντι», σε συνδυασμό με τη νέα  παιδική χαρά που φτιάξαμε δίπλα στον Ιερό Ναό του Αγίου Χαραλάμπους, προσφέρει έναν ιδανικό χώρο για τα παιδιά και τις οικογένειές τους».