ΕΠΙΘΥΜΙΕΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

Προστατεύστε τα παιδιά από το Cyberbullying

Τι είναι το Cyberbullying και πώς μπορείτε να προστατεύσετε τα παιδιά σας από αυτό; Όσα πρέπει να ξέρετε για να αντιμετωπίσετε τους… νταήδες του διαδικτύου.

Όσα θέλατε να μάθετε για τα νέα smartphone της Google

Η Google λανσάρει τα πρώτα high end smartphone της, Pixel και Pixel XL, θέλοντας να «χτυπήσει» τις ναυαρχίδες της Apple και της Samsung. Δείτε… αν έχει τα φόντα.

Σούπερ κόλπα για το Facebook

Αποθήκευση δημοσιεύσεων, unfollow - αλλά όχι διαγραφή φίλων - και μερικά ακόμα κόλπα και tips για το Facebook.

Προτζέκτορας… τσέπης από την LG

Η LG παρουσιάζει έναν προτζέκτορα ιδανικό ακόμη και για μικρούς χώρους. Δείτε τα χαρακτηριστικά και την τιμή του LG PH450U.

Στήστε το δικό σας home cinema

Ο εξοπλισμός, τα κόλπα και οι συσκευές που χρειάζεστε για να στήσετε τον δικό σας… σπιτικό κινηματογράφο, χωρίς να ξοδέψετε πολλά.

Πώς θα ξεκολλήσει ο υπολογιστής μου;

Ο υπολογιστής σας τρώει… κολλήματα και σας εκνευρίζει; Δείτε τι μπορείτε να κάνετε.

Το Messenger... σπάει τον πάγο στις συζητήσεις σας!

Η νέα λειτουργία του Facebook Messenger σας ενημερώνει για το τι έκαναν οι φίλοι σας, τι τους αρέσει και τι θα μπορούσατε να συζητήσετε.

HTC 10: Εξαιρετικό smartphone… με αξιώσεις

Η HTC καταφέρνει να μπει στην «μεγάλη κατηγορία» των smartphones, με μια εξαιρετική συσκευή αξιώσεων. Δείτε τα χαρακτηριστικά και την τιμή του.

Samsung Curved Smart LED: Ultra HD με… καμπύλες

Με ανάλυση 4K, όμορφη εμφάνιση και σειρά προηγμένων τεχνολογιών, η πρόταση της Samsung στα μεσαίες τηλεοράσεις αξίζει τα λεφτά της.

MLS Magic 10,1": Convertible… για κάθε χρήση

Το νέο convertible της MLS είναι ένα… «λογικό» laptop-tablet που μας βγάζει από το δίλημμα «Android ή Windows».

"Αν τελειοποιηθείς σε ένα μόνο πράγμα και το καταλάβεις καλά, αποκτάς και την κατανόηση και τη γνώση πολλών άλλων πραγμάτων."

Vincent Van Gogh, 1853-1890, Ολλανδός ζωγράφος

• 506 - Οι επίσκοποι της Βησιγοτθικής Γαλατίας συνέρχονται στο Συμβούλιο του Αγκντ.
    1898 - Πεθαίνει η Ελισάβετ, γνωστότερη ως Σίσι, αυτοκράτειρα της Αυστροουγγαρίας, μετά από δολοφονική επίθεση.
    1925 - Υπογράφεται και δημοσιεύεται το πρώτο Σύνταγμα της Ελληνικής Δημοκρατίας (αβασιλεύτου), που τίθεται αμέσως σε ισχύ.