ΕΙΔΗΣΕΙΣΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ο Πανιώνιος «καταδίκασε» τον Λεβαδειακό σε υποβιβασμό

Πηγή: Real.gr

Ο Πανιώνιος νίκησε στη Λιβαδειά τον τοπικό Λεβαδειακό με 2-1, και «καταδίκασε» τους γηπεδούχους σε υποβιβασμό. Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε στο 9ο λεπτό με τον Μαρκόφσκι, αλλά η ομάδα της Νέας Σμύρνης πήρε τους τρεις βαθμούς με τα γκολ των Τσιλούλη (43') και Κόρμπου (57').

Στο πρώτο ημίχρονο ο Λεβαδειακός μπήκε αποφασισμένος να πιέσει την άμυνα του Πανιωνίου και κατάφερε πολύ γρήγορα να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Συγκεκριμένα στο 9ο λεπτό, ο Στανόγεβιτς έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Μαρκόφσκι με δυνατή κεφαλιά, νίκησε τον Μαλέρμπ και άνοιξε το σκορ. Στα επόμενα λεπτά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν για το δεύτερο γκολ, ενώ ο Πανιώνιος δεν μπορούσε να κρατήσει τη μπάλα και κατ' επέκταση να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.