ΕΙΔΗΣΕΙΣΑΘΛΗΤΙΚΑ

Έκανε το καθήκον του ο Ατρόμητος και αγκαλιάζει την τετράδα

Πηγή: Real.gr

Ο Ατρόμητος έψαχνε την πρώτη του εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα για το 2019 αφού η τελευταία του ήταν απέναντι στον Άρη πριν από ακριβώς δύο μήνες.

Οι Περιστεριώτες νίκησαν με 1-0 τον Λεβαδειακό, για την 20η αγωνιστική, κάνοντας ακόμη ένα αποφασιστικό βήμα για την έξοδο τους στην Ευρώπη. Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 16΄ από τον Ενσικουλού.

Ο Ατρόμητος μπήκε αποφασισμένος στον αγωνιστικό χώρο, πίεσε και στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης πήρε προβάδισμα στο σκορ, μετά από υπέροχη ενέργεια του Ενσικουλού, ο οποίος με δυνατό σουτ με το αριστερό άνοιξε το σκορ. Ο Λεβαδειακός προσπάθησε να αντιδράσει, ισορρόπησε το ματς, χωρίς όμως να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα των γηπεδούχων μέχρι το ημίχρονο.