ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑΣΥΓΧΡΟΝΗ ΖΩΗ

Όταν ο Ποσειδώνας επισκέφτηκε τον Ναό του

Ο “Ζορμπάς” επισκέφτηκε το Σούνιο, και ο φωτογράφος Άρης Μεσσήνης ήταν εκεί για να τραβήξει αυτές τις υπέροχες φωτογραφίες.

Όταν ο Ποσειδώνας επισκέφτηκε τον Ναό του

Ο φωτογράφος Άρης Μεσσήνης, που συνεργάζεται με το πρακτορείο AFP, τράβηξε αυτές τις συγκλονιστικές φωτογραφίες του “Ζορμπά” να χτυπάει τον ναό του Ποσειδώνα στο Σούνιο, και έχουν αρχίσει ήδη να γίνονται viral. Δείτε παρακάτω μερικές, και ολόκληρο το σετ στην ανάρτηση του ίδιου του Άρη Μεσσήνη στο Twitter.

"Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

Φρήντριχ Νίτσε

• 1600 - Ο φιλόσοφος Τζορντάνο Μπρούνο γνωστός ως υποστηρικτής του ηλιοκεντρισμού καίγεται ως αιρετικός από την Ιερά Εξέταση της Ρώμης.

1904 - Η όπερα Μαντάμα Μπατερφλάι του Τζάκομο Πουτσίνι κάνει πρεμιέρα στη Σκάλα του Μιλάνου.