Παραμένει στην κορυφή η Madonna

Η Madonna παραμένει για τέταρτη εβδομάδα στην πρώτη θέση του βρετανικού singles chart με την επιτυχία της "4 Minutes".

Παραμένει στην κορυφή η Madonna

Η Madonna παραμένει για τέταρτη εβδομάδα στην πρώτη θέση του βρετανικού singles chart με την επιτυχία της "4 Minutes", στην οποία συμμετέχει ο Justin Timberlake.

Στη δεύτερη θέση του chart βρίσκεται ο Wiley με το "Wearing My Rolex" ενώ μία θέση χαμηλότερα ακολουθεί ο Sam Sparro με το "Black & Gold". Στην τέταρτη θέση συναντάμε τους William ft Cheryl Cole με το "Heartbreaker" ενώ το top 5 συμπληρώνει ο Usher με το "Love in this Club", στο οποίο συμμετέχει και ο Young Jeezy.

Οσον αφορά το βρετανικό άλμπουμ chart, οι Scooter με το "Jumping All Over The World" κατέλαβαν την κορυφή. Στη δεύτερη θέση βρίσκεται η Madonna με το "Hard Candy" ενώ στην τρίτη θέση παραμένει η Duffy με το "Rockferry". Στην τέταρτη θέση συναντάμε τον Sam Sparro με το ομότιτλο άλμπουμ του ενώ μία θέση χαμηλότερα ακολουθούν οι Portishead με το "Third".

"Μια άδικη ειρήνη είναι προτιμότερη από έναν δίκαιο πόλεμο."

Κικέρων, Ρωμαίος ρήτορας & πολιτικός

• 1952 - Ο Νικόλαος Πλαστήρας αναλαμβάνει Πρωθυπουργός της Ελλάδος