ΕΠΙΘΥΜΙΕΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

Στήστε το δικό σας home cinema

Ο εξοπλισμός, τα κόλπα και οι συσκευές που χρειάζεστε για να στήσετε τον δικό σας… σπιτικό κινηματογράφο, χωρίς να ξοδέψετε πολλά.

Πώς θα ξεκολλήσει ο υπολογιστής μου;

Ο υπολογιστής σας τρώει… κολλήματα και σας εκνευρίζει; Δείτε τι μπορείτε να κάνετε.

Το Messenger... σπάει τον πάγο στις συζητήσεις σας!

Η νέα λειτουργία του Facebook Messenger σας ενημερώνει για το τι έκαναν οι φίλοι σας, τι τους αρέσει και τι θα μπορούσατε να συζητήσετε.

HTC 10: Εξαιρετικό smartphone… με αξιώσεις

Η HTC καταφέρνει να μπει στην «μεγάλη κατηγορία» των smartphones, με μια εξαιρετική συσκευή αξιώσεων. Δείτε τα χαρακτηριστικά και την τιμή του.

Samsung Curved Smart LED: Ultra HD με… καμπύλες

Με ανάλυση 4K, όμορφη εμφάνιση και σειρά προηγμένων τεχνολογιών, η πρόταση της Samsung στα μεσαίες τηλεοράσεις αξίζει τα λεφτά της.

MLS Magic 10,1": Convertible… για κάθε χρήση

Το νέο convertible της MLS είναι ένα… «λογικό» laptop-tablet που μας βγάζει από το δίλημμα «Android ή Windows».

Μήπως ήρθε η “ώρα” για smartwatch;

Τι τρέχει, επιτέλους, με τα «έξυπνα» ρολόγια; Τι παραπάνω προσφέρουν από ένα smartphone; Και ποια είναι τα καλύτερα της αγοράς αυτή τη στιγμή;

Epson Expression Premium XP-530: Όλα σε ένα (σπίτι)

Με χαμηλό κόστος και πληθώρα βασικών λειτουργιών ο εκτυπωτής της Epson καλύπτει ικανοποιητικά τις οικιακές μας ανάγκες.

Αυτά είναι τα gadgets του αύριο!

Εννέα απίστευτα gadgets που ξεχωρίσαμε στην φετινή IFA, μία από τις μεγαλύτερες εκθέσεις τεχνολογίας στην Ευρώπη

Όταν η τεχνολογία… πάει σχολείο

Τι υπολογιστή να προτιμήσετε για τα παιδιά και ποια άλλα είναι τα απαραίτητα gadget που θα καλύψουν τις ανάγκες τους οικονομικά;

"Να τρως λιγότερο, να γεύεσαι περισσότερο."

Κινέζικη παροιμία

• 1564 - Γέννηση του αστρονόμου Γαλιλαίου Γαλιλέι