ΕΠΙΘΥΜΙΕΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

Τα καλύτερα video games του 2016

Αυτά είναι τα καλύτερα παιχνίδια της χρονιάς που πέρασε και λάτρεψαν οι video gamers – ή θα λατρέψουν και θα «κολλήσουν» όσοι τα ανακαλύψουν τώρα.

Σούπερ ιδέες για χριστουγεννιάτικα δώρα τεχνολογίας

Οι πιο καλές ιδέες για χριστουγεννιάτικα gadget-ο-δώρα που μπορείτε να κάνετε στους δικούς σας τις γιορτές, για όλα τα γούστα και όλα τα πορτοφόλια.

Προστατεύστε τα παιδιά από το Cyberbullying

Τι είναι το Cyberbullying και πώς μπορείτε να προστατεύσετε τα παιδιά σας από αυτό; Όσα πρέπει να ξέρετε για να αντιμετωπίσετε τους… νταήδες του διαδικτύου.

Όσα θέλατε να μάθετε για τα νέα smartphone της Google

Η Google λανσάρει τα πρώτα high end smartphone της, Pixel και Pixel XL, θέλοντας να «χτυπήσει» τις ναυαρχίδες της Apple και της Samsung. Δείτε… αν έχει τα φόντα.

Σούπερ κόλπα για το Facebook

Αποθήκευση δημοσιεύσεων, unfollow - αλλά όχι διαγραφή φίλων - και μερικά ακόμα κόλπα και tips για το Facebook.

Προτζέκτορας… τσέπης από την LG

Η LG παρουσιάζει έναν προτζέκτορα ιδανικό ακόμη και για μικρούς χώρους. Δείτε τα χαρακτηριστικά και την τιμή του LG PH450U.

Στήστε το δικό σας home cinema

Ο εξοπλισμός, τα κόλπα και οι συσκευές που χρειάζεστε για να στήσετε τον δικό σας… σπιτικό κινηματογράφο, χωρίς να ξοδέψετε πολλά.

Πώς θα ξεκολλήσει ο υπολογιστής μου;

Ο υπολογιστής σας τρώει… κολλήματα και σας εκνευρίζει; Δείτε τι μπορείτε να κάνετε.

Το Messenger... σπάει τον πάγο στις συζητήσεις σας!

Η νέα λειτουργία του Facebook Messenger σας ενημερώνει για το τι έκαναν οι φίλοι σας, τι τους αρέσει και τι θα μπορούσατε να συζητήσετε.

HTC 10: Εξαιρετικό smartphone… με αξιώσεις

Η HTC καταφέρνει να μπει στην «μεγάλη κατηγορία» των smartphones, με μια εξαιρετική συσκευή αξιώσεων. Δείτε τα χαρακτηριστικά και την τιμή του.

"Η τιμιότητα, ως επί το πλείστον, είναι λιγότερο επικερδής από την ατιμία."

Πλάτων

• 1934 - Γέννηση του Λέοναρντ Κόεν, Καναδός τραγουδιστής, τραγουδοποιός και συγγραφέας
    1937 - Πρώτη έκδοση του Χόμπιτ από τον Τόλκιν.
    1964 - Ανεξαρτησία της Μάλτας από το Ηνωμένο Βασίλειο.
    1981 - Το Ηνωμένο Βασίλειο δίνει πλήρη ανεξαρτησία στο Μπελίζε
    1991 - Ανεξαρτησία της Αρμενίας από την ΕΣΣΔ.